Gdy nie ma już czego odkrywać

Gdy nie ma już czego odkrywać

Dziś doskonale wiemy jak wygląda świat. Niespecjalnie jest on w stanie nas czymkolwiek zaskoczyć, ponieważ wszystkie lądy, które można było odkryć już zostały odkryte.

To jednak nie oznacza, że ludzie wyzbyli się potrzeby poznawania i eksploracji. Stąd nieustannie organizowane są dalekie wyprawy – z Europy do Azji, Afryki czy obu Ameryk.

Działalność mająca na celu odkrywanie nieznanego zastąpiła aktywność czysto turystyczna, ewentualnie podróżnicza. Ta druga zakłada nie tylko sam pobyt w nowym miejscu, ale również zgłębienie lokalnej kultury, kuchni, stosunków społecznych oraz wierzeń.

Stąd ogromna popularność książek podróżniczych, a także audycji telewizyjnych ukazujących życie w różnych rejonach naszej planety. Wynika z tego jasno, że nie jesteśmy skazani na nudę i możemy na trochę inne sposoby realizować swoje pasje odkrywcy.

Jako osoby prywatne możemy odkrywać na własny rachunek, gromadząc wiedzę i zapamiętując obrazy z odwiedzanych miejsc. Największe państwa z kolei marzą o podboju kosmosu.